Beklenmedik duruşlar tarihe karışıyor

IQm ile ekipman arızalarının %95’ini anında bulun

Fluke 435-II ve Fluke 437-II gibi cihazları kullanarak 3-faz akım ve gerilim dalgaformu verilerini 5 dakika boyunca ölçüp bilgisayarına kaydet
Fluke 435-II and 437-II kullanarak akım ve gerilim dalgaformu verilerini nasıl alacağınızı öğrenin
zip veya rar formatında sıkıştırıp ve sitemize yükle
This is some text inside of a div block.
This is some text inside of a div block.
This is some text inside of a div block.
This is some text inside of a div block.
This is some text inside of a div block.
Kapsamlı bir motor arıza değerlendirme raporu e-mail yoluyla size gelsin
This is some text inside of a div block.
This is some text inside of a div block.
Örnek durum değerlendirme raporu için tıklayın

IQm, ölçüm cihazlarınızı üstün yetenekli bir Kestirimci Bakım cihazına dönüştürür.

IQm_anaresim.png

IQm Artesis’in patentli ve ödüllü “Kestirimci Bakım” teknolojisini kullanarak ekipmanınızdaki arızaları beklenmedik duruş yaşanmadan 6 ay önce tespit edebilmenizi sağlar. Diğer teknolojilerden en önemli farkları uygun fiyatlı olması ve uzman personel gerektirmemesidir.

IQm, Fluke 435 – II ve Fluke 437 – II enerji analizörleriyle alınan 3-4 dakikalık gerilim ve akım verilerini kullanarak anında kapsamlı bir arıza raporu sunar.

Sistem Özellikleri

iqm_tablo.png
Hesaplı Çözüm
Mevcut enerji analizörlerinden faydalandığı için ortalama maliyeti €30,000 olan bir donanım satın almanıza gerek kalmaz. Kapsamlı ve güvenilir bir arıza raporu verir. Uzman personel ihtiyacı olmadığı için de eğitim masraflarını ortadan kaldırır.
Otomatik Değerlendirme Raporu
Ekipman arızaları ve elektriksel parametreleri içeren bir rapor kullanıcıya otomatik olarak sunulur. Ayrıca verilerin uzman kişilerce analiz edilmesine ihtiyaç kalmaz. Bakım kararı bu rapora bakarak kolaylıkla verilebilir.
Kapsamlı Rapor
Mekaniksel arızaların yanında elektriksel arızalar da tespit edilir. Ayrıca elektriksel parametreler de ölçülerek buradaki anormallikler de kullanıcıya bildirilir. Raporda toplamda 21 adet parametre hakkında bilgi bulunur.
Kolay Kullanım
5 dk. içerisinde ölçüm yapılır. Alınan veriyi web sitesine yükledikten sonra rapor e-mail yoluyla size ulaştırılır.
Enerji Verimliliği Bilgisi
A.B.D. Enerji Bakanlığının verilerine göre ekipman arızaları ekipman veriminde %30’ a varan kayba sebep olabilir. Üretilen rapor tespit edilen arızaların enerji verimliliği üzerindeki etkilerini de içerir.
Daha Fazla Güvenilirlik
Motorda bulunabilecek arızaların %95’ini tespit edebilir ve sonuçlar güvenilirdir.

Enerji Verimliliği

Motor bazlı ekipmanların verimsiz çalışmasının en büyük sebebi, uygun olmayan çalışma koşulları (motorun dengesiz bir gerilim ile beslenmesi v.b.) ve ekipmanda bulunan başlangıç seviyesindeki aşınma ve anormalliklerdir. Henüz ekipmanın durmasına neden olacak ciddiyette olmayan bir arıza bile enerji verimliliğini önemli ölçüde etkileyerek işletme maliyetini artırabilir. Örneğin Amerikan enerji bakanlığının verilerine göre bir fandaki kayış gevşekliği, sistem veriminde %5’e varan bir azalma meydana getirebilir. Bu da bir yılda, motor fiyatının yarısı kadar bir ek enerji maliyeti anlamına gelir.

Bununla birlikte arıza başlangıçları ve uygun olmayan işletme koşullarında çalıştırılma nedeniyle ekipman veriminde % 35’e kadar azalma meydana gelebilir. Bir elektrik motorunun yaklaşık 40 günlük enerji tüketimi, motor fiyatına eşittir. Dolayısıyla bir elektrik motoru yıl boyunca satın alma maliyetinin 9 katı kadar elektrik faturasına sebep olur.

Artesis çözümleri motorun verimini artırmak ve etkinliğini devamlı halde tutmak için kullanılabilecek en ideal çözümlerden biridir.

Daha fazla bilgi için tıklayın

Artesis Hakkında

Artesis, endüstriyel tesislerdeki makineleri izleyerek arızalanacaklarını aylar öncesi haber veren ve böylelikle üretim ve enerji verimliliğinin artışını sağlayan, özgün ve patentli bir teknolojiye sahip. Bu teknoloji, Türkiye'de TÜBİTAK-TTGV-TÜSİAD "Teknoloji Büyük Ödülü", ABD'de Control Engineering Dergisi "En iyi 40 Ürün" ve İngiltere'de The Institution of Engineering and Technology tarafından "İnovasyon" ödülünü aldı. General Elektrik (GE) Temmuz 2010'da Artesis firmasına ortak oldu ve Artesis ürünlerini tüm düyaya kendi markası altında satmaya başladı.

Daha fazla bilgi için tıklayın

About the Technology

IQm, motorun kendisini sofistike bir sensor gibi kullanıp elektrikle sürülen ekipmanların durumunu izler. Kullanıcıların müdehale gereksinimi en alt seviyeye indirerek otomatik tanı gerçekleştirmek için temeli NASA içerisinde atılan model tabanlı bir arıza tespit teknolojisini kullanır. Geleneksel sistemlere göre kullanımı daha kolay ve maliyeti daha düşüktür. Pompa, fan, kompresör ve konveyör gibi oldukça fazla tipte sürülen ekipmana uygulanabilir. Özellikle erişilmesi mümkün olmayan ve çok tehlikeli olan ekipmanlar için oldukça uygundur.

Daha fazla bilgi için tıklayın

Ödüller

Teknoloji, Amerika Birleşik Devletlerinde yayınlanan Control Engineering dergisi tarafından dünyanın en iyi 40 ürünü arasında seçilmiştir, TÜBİTAK-TUSIAD-TTGV Teknoloji Büyük Ödülü’nü kazanmıştır ve son derece karmaşık olan kestirimci bakım faaliyetlerini kolaylaştırması sebebi ile 2007 yılında İngiltere’nin prestijli kurumlarından The Institution of Engineering (IET) tarafından “Technology Innovation” ödülüne layık görülmüştür.

Awards.png

Ücretlendirme*

5 REPORTS FOR FREE
*Sınırlı süre boyunca geçerli promosyon

Ücretsiz Arıza Raporu Al

Bu formu doldurun ücretsiz arıza raporu size gelsin

Bize Ulaşın

Teşekkürler! İletiniz alınmıştır.

Özür dileriz. Teknik bir hata oluştu. Daha sonra tekrar deneyiniz.

Yandex.Metrica